top of page
verne-ho-23880-unsplash_edited_edited.png

ΕΡΓΑΣΤΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Γίνετε μέλος της Oμάδας μας

Η Promas Α.Ε. είναι μια ανεξάρτητη εταιρεία συμβούλων που παρέχει διαχείριση συμβάσεων, διαχείριση απαιτήσεων και επίλυση διαφορών, καθώς και υπηρεσίες σχεδιασμού και προγραμματισμού για τον κατασκευαστικό κλάδο. Οι έμπειροι σύμβουλοί μας συνεργάζονται στενά με τους πελάτες μας για να μεγιστοποιήσουν τα οφέλη τους από τη διαχείριση των συμβολαίων τους, την προετοιμασία και την υπεράσπιση απαιτήσεων και την επίλυση διαφορών καθ' όλη τη διάρκεια του κύκλου ζωής του έργου.

Junior Consultant

Περιγραφή ρόλου

Πρόκειται για μια σύμβαση για έναν Junior Consultant επιτόπου στα γραφεία μας στην Αθήνα. Αναζητούμε μηχανικό με λίγη ή καθόλου εμπειρία με πτυχίο BSc (απαιτείται) για να δουλέψει μαζί μας ως Junior Consultant στα γραφεία της εταιρείας μας στην Αθήνα με περιστασιακά ταξίδια στις εγκαταστάσεις των πελατών μας/εγκαταστάσεις έργων στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Ο Junior Consultant θα είναι υπεύθυνος για την υποστήριξη ανώτερων συμβούλων στην παροχή διαχείρισης συμβολαίων, διαχείρισης απαιτήσεων και επίλυσης διαφορών, καθώς και υπηρεσιών σχεδιασμού και προγραμματισμού για τον κατασκευαστικό κλάδο.

Κατευθύνσεις / Τομείς Σπουδών

Πτυχίο ή ισοδύναμο σε οποιονδήποτε κλάδο μηχανικής (κατά προτίμηση πολιτικού, μηχανολόγου ή ηλεκτρολόγου μηχανικού)

Ελάχιστα Προσόντα

  • πτυχίο ή ισοδύναμο σε οποιοδήποτε κλάδο μηχανικής (κατά προτίμηση πολιτικού, μηχανολόγου ή ηλεκτρολόγου μηχανικού)

  • άπταιστη γνώση ελληνικών και αγγλικών

  • ικανός στη χρήση εφαρμογών του Microsoft Office

  • άριστες δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων

  • αποτελεσματικές δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας και παρουσίασης

  • άριστες διαπροσωπικές δεξιότητες και ικανότητα εργασίας ως μέλος της ομάδας

  • εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (εάν υπάρχουν)

Προτιμώμενα Προσόντα

  • πτυχίο MSc (ή ισοδύναμο) με εξειδίκευση ή έκθεση στα ακόλουθα θέματα: κατασκευαστικό δίκαιο, διαχείριση απαιτήσεων και επίλυση διαφορών, διαχείριση συμβάσεων, διαχείριση έργου

  • γνώση των αρχών προγραμματισμού έργων, του τυπικού λογισμικού προγραμματισμού έργων (π.χ. Primavera Professional P6 και Microsoft Project) και μεθοδολογιών ανάλυσης καθυστερήσεων

Καθήκοντα και ευθύνες

  • εργάζεται ως μέλος της ομάδας και λαμβάνει εκπαίδευση από ανώτερους συμβούλους

  • βοηθά στη διαχείριση της σύμβασης

  • παρέχει υποστήριξη στην ομάδα παρέχοντας ανάλυση προγραμματισμού, προγραμματισμού και προγραμματισμού

  • βοηθά στην προετοιμασία της ανάλυσης καθυστερήσεων και των υπολογισμών κόστους για απαιτήσεις (claims)

  • βοηθά στην προετοιμασία εκθέσεων απαιτήσεων και συμμετέχει σε διαδικασίες επίλυσης διαφορών

Υποβολή Αίτησης Εργασίας

Εάν ενδιαφέρεστε να υποβάλετε αίτηση για εργασία στην Promas και έχετε διαβάσει και συμφωνείτε με την Πολιτική Απορρήτου, στείλτε μας το βιογραφικό σας με email κάνοντας κλικ παρακάτω. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας για να προγραμματίσουμε μια συνέντευξη εάν τα προσόντα σας ταιριάζουν με τις απαιτήσεις της θέσης. Εάν δεν επιλεγείτε, το βιογραφικό σας θα παραμείνει στα αρχεία μας για μελλοντική αναφορά σε περίπτωση που ανοίξει κατάλληλη θέση εργασίας. Λάβετε υπόψη ότι η διαδικασία επιλογής μπορεί να διαρκέσει μερικές εβδομάδες.

bottom of page